About us

Przed tysiącami lat wszystko rozpoczęło się od kamienia. Sposób jego obróbki i zastosowania zmienia się nieustannie, wraz z rozwojem ludzkości.

Zakład Kamieniarski Ryszard Skraba jest obecny na rynku od 1989 r. w tym czasie na rynku kamieniarskim w Polsce nastąpiła prawdziwa rewolucja. Zupełnej zmianie uległ sposób postrzegania branży , zarówno przez producentów jak i klientów, również zagranicznych.

Asortyment kamienia stale dostępnego dla klienta rozszerzył się do palety proponowanej w kopalniach całego świata. Dziś nikogo nie dziwi już kamień z Afryki , Azji czy Ameryki Południowej , w pełnej gamie kolorów.

Dostawcy kamienia tacy jak: SVIMPEX GRANIT, SVIMPEX POLAND, PIEDRA, IMBRA, JUMA, CERESER MARMI, FINNSTONE, P.A. STONES, KODEYALAM STONES, KEELEY GRANITE LIMITED, KAPEEN KIVIPOJAT OY, BRACHOT- HERMANT w połączeniu z producentami maszyn i narzędzi jak: COMANDULLI, GMM, STORM, HEGER, pozwalają świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie.

Stała współpraca z potentatami na rynku dodatków jak:
Caggiati, Fracaro, Biondan, Lorenzi pozwala na stosowanie liternictwa i galanterii na równie wysokim poziomie, w pełnej gamie kolorystycznej.
Do niedawna kamień kojarzył się z nagrobkiem, ewentualnie kostką brukową , dzisiaj jest już inaczej. Przebojem wchodzi na rynek materiałów budowlanych: kominki, parapety, blaty, schody, wykładziny łazienek, kuchni, pokojów czy tarasów stały się dziś standardem.

Wykonanie dowolnych kształtów, profili, czy detali nie stanowi żadnego problemu dzięki takim maszynom jak System Plus czy boczkarka TP+System180+AS/6. Od momentu cięcia bloków przy użyciu pił o dyskach 3 metrów, poprzez etap polerowania, docinania , nadawania dowolnych kształtów czy profili , jesteśmy samowystarczalni.

Prace zdobnicze i liternictwo, portrety osób zmarłych wykonywane są przy pomocy ploterów MUTOH , urządzenia do piaskowania WEHA. Zakład na przestrzeni swego istnienia przeszedł olbrzymie zmiany nie tylko technologiczne, również pod względem socjalnym i logistycznym trwa ciągłe przeobrażanie. Od roku 2000 jest członkiem Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.
 
facebook