Kominki

Kominki a w nich trzaskający ogień i zapach palonego drewna – czyż może być przyjemniejszy widok? Nawet w letnie wieczory kominki wytwarzają nieporównywalna atmosferę. Nie zawsze jednak wiadomo jaki kominek wybrać...

Decydując się na kominek, należy rozdzielić względy estetyczne od funkcjonalnych. Przede wszystkim można zdecydować się na kominek otwarty, wkład kominkowy lub piec wolnostojący. Musimy się też zdecydować na materiał, z jakiego nasz kominek będzie zrobiony: granit czy marmur?

Mało które elementy wnętrza budzą uczucia tak gorące jak kominki. Są symbolem domowego ogniska, kojarzą się ze spokojem, bezpieczeństwem i naturalnym, pozbawionym pośpiechu rytmem życia. Kiedy na dworze chłód i szarość, właśnie kominek skupia domowników i ogrzewa nastroje. Wprowadza do domu dwie rzeczy szczególnie cenne: przyjazne światło i ciepło.

Ludzie zwykle traktują kominki jako ważną ozdobę wnętrza, starają się, aby upiększały salon i dodawały mu ciepła i elegancji także wtedy, gdy nie płonie w nim ogień. A najbardziej eleganckie są niewątpliwie kominki z granitu lub marmuru.

A Państwo jaki kominek wybierzecie dla siebie?

Może będzie to kominek tradycyjny, z otwartym paleniskiem i wnękami na drewno? A może kominek nowoczesny, umieszczony w prostej bryle, w której zaznacza swoją obecność migającym ogniem, zamkniętym schludnie za dużym szklanym ekranem? Czy wolimy kominek wtopiony w ścianę wraz z innymi elementami wyposażenia salonu, czy oryginalny przedmiot wyglądający jak niezwykły gość, który odwiedził dom? A może najważniejsze jest, aby nasz kominek ogrzewał dom, pozwalał praktycznie wykorzystać ciepło spalonego w nim drewna?

W naszej ofercie mamy bardzo różne kominki: duże i małe, stylowe i nowoczesne, z granitu i z marmuru.


powrót
facebook