top of page

BLATY KUCHENNE

BLATY KUCHENNE

Kuchnia to pomieszczenie z pewnością centralne w każdym domu, w którym jego mieszkańcy spędzają określoną część każdego dnia. I tu dla kamienia naturalnego znaleziono miejsce, choćby przez jego zastosowanie przy tworzeniu mebli kuchennych.

Kuchenne blaty kamienne zyskują coraz większą popularność. Ważną ich cechą jest naturalność: nie zawierają związków chemicznych, przez co są bezpieczne dla zdrowia. Blaty z kamienia są odporne na ścieranie, wysoką temperaturę (można stawiać gorące naczynia), zarysowania, uderzenia i zaplamienie. Gładka i błyszcząca powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie w czystości, a jednocześnie jest przyjemna w dotyku.

81146144_1571419146345128_8531944385951039488_n-2.jpg

BLATY Z KONGLOMERATU KWARCOWEGO

Konglomerat kwarcowy to połączenie wybranych wysokiej jakości naturalnych surowców z najnowocześniejszymi technologiami mieszania i prasowania. W ten sposób powstaje produkt, który łączy w sobie kreatywność przyrody i wytrzymałość nowoczesnych materiałów. Klienci szczególnie doceniają charakterystyczne właściwości konglomeratu kwarcowego, wśród których można wymienić niską nasiąkliwość, niską porowatość czy dużą odporność na zarysowania i działanie substancji chemicznych. Wśród zalet warto również wymienić szeroką gamę kolorów, wykończeń powierzchni oraz możliwość wyboru różnych grubości i wymiarów. 


IMG_4016_edited_edited.jpg

BLATY Z GRANITU

Blaty kuchenne wykonane z granitu są przede wszystkim ekologiczne, gdyż ich zwarta struktura uniemożliwia wchłanianie jakichkolwiek substancji zapobiegając tym samym rozwojowi bakterii. Sam granit jest odporny na wszelkie czynniki mechaniczne, dzięki czemu jest to inwestycja na wiele lat. Kuchenny blat granitowy ma bardzo eleganckie kształty, od falujących brzegów, delikatnych kontur, po rustykalne frezy, dlatego też prezentują się bardzo elegancko dodając kuchni luksusowego charakteru co jest ich niepodważalnym atutem.

261324416_2247652198721816_4721077134010023728_n_edited.jpg

BLATY MARMUROWE

Blaty z marmuru ze wględu na swoje właściwości, odradzamy na blaty kuchenne. Marmur jest bardzo miękką skałą wapienną, co sprawia, iż jest narażony na zarysowania i poplamienia. Powszechnie stosowane w kuchni organiczne kwasy jak np. sok z cytryny, ocet czy nawet gazowane napoje trwale uszkadzają powierzchnie blatu z marmuru w kuchni. Zdecydowanie polecamy na miejsce marmuru w kuchni blat granitowy lub kwarcowy. Marmur znajduje zastosowanie w innych miejscach w domu takich jak schody, parapety czy posadzki.


RODZAJE ZLEWOZMYWAKÓW

Decydując się przez Państwa na blat kamienny w swojej kuchni warto przemyśleć kwestię zlewu. Występują następujące opcje:

ZLEWOZMYWAK PODWIESZANY

W tej opcji, komorę zlewozmywaka montuję sie pod blatem, dzięki czemu zlewozmywak idealnie komponuje się z blatem kamiennym. 

Zlewozmywak podwieszany jest obecnie najpopularniejszą opcją, gdyż całkowicie ułatwia pracę w kuchni.

  • ułatwione sprzątanie

  • większy obszar blatu kamiennego

  • jednolita powierzchnia blatu bez dodatkowych krawędzi

I’m a paragraph. Double click

me or click Edit Text. It's easy  to make it your own.

  ZLEWOZMYWAK NAKŁADANY

Takie zlewozmywaki nakładane są od góry na blat, jednak wystając sporo ponad powierzchnię blatu z kamienia nie dodaje całego uroku kuchni. 

  • łatwy montaż

  • obszerna oferta w wyborze zlewu

  • wystające krawedzię na blat mogą utrudniać zachowanie czystości. 

I’m a paragraph. Double click

me or click Edit Text. It's easy  to make it your own.

RODZAJE PŁYT 

Przy wyborze blatu z kamienia, płytę indukcyjną czy elektryczną można zamontować w dwojaki sposób: 

  PŁYTA NAKŁADANA NA BLAT

W tym przypadku płytę nakłada się na blat kuchenny -  widoczne są krawędzie płyty co może sprawiać trudności przy sprzątaniu.

  PŁYTA NA RÓWNI Z BLATEM

Tutaj płytę montuje się na równi z blatem, dzięki temu uzyskujemy jednolitą powierzchnię blatu.

I’m a paragraph. Double click

me or click Edit Text. It's easy  to make it your own.

Firma SKRABA świadczy usługi na terenie całego kraju m.in : Wrocław, Opole, Warszawa, Łódź, Poznań, Częstochowa, Kraków, Gliwice, Katowice.

bottom of page